top of page

Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej & Łowieckiej „Dąb”

Stowarz O Stowarzysz

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenia Edukacji Ekologicznej i Łowieckiej „Dąb” jest organizacją non-profit. Jego celem jest popularyzacja wiedzy przyrodniczej, zachowanie dziedzictwa kulturowego regionu, propagowanie etyki łowieckiej oraz walorów turystycznych regionu Krajny i Pałuk.

Stowarz Misja
MT_Stowarzysz_CzlonkowieStowarzyszenia_R

Stowarzyszenie powstało w styczniu 2013 roku z inicjatywy myśliwych, leśników, sportowców, nauczycieli szkół podstawowych i średnich, pracowników sfery kultury (Gminnych Ośrodków Kultury) i sportu (członków klubów sportowych),  w celu wykorzystania i udostępnienia społeczeństwu walorów zespołu folwarcznego w Turzynie. Stowarzyszenie, na podstawie dotychczasowej działalności, uzyskało w 2016 roku status Organizacji Pożytku Publicznego.

Członkowie-założyciele Stowarzyszenia

Misja

Celem działalności Stowarzyszenia Edukacji Ekologicznej i Łowieckiej „Dąb” jest upowszechnianie wiedzy przyrodniczej, ochrony środowiska, ekologii, łowiectwa oraz jego tradycji i kultury, popularyzacja agroturystyki i krajoznawstwa Krajny i Pałuk, oraz wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu.

Aspiracją Stowarzyszenia jest tworzenie w Turzynie centrum edukacji, które wzbogaci i będzie promowało ofertę turystyczną naszego regionu, przyciągając zwiedzających nie tylko z naszych okolic, ale i całego kraju i zagranicy.

MT Stowarzysz_fotAD_N (165)_RGB.jpg
_DSC0298.JPG

W ramach swojej działalności stowarzyszenie prowadzi obecnie Sekcję jeździecką, oraz bierze udział w organizacji wydarzeń popularyzujących kontakt z przyrodą. Towarzyskie i Regionalne Zawody w Skokach Przez Przeszkody organizowane przez m.in. sekcję jeździecką Stowarzyszenia.

Stowarz Działalność

Działalność

Stowarzyszenie realizuje swoje cele między innymi poprzez utworzenie i prowadzenie Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie, organizację wystaw, spotkań i imprez edukacyjnych i kulturalnych, organizowanie treningów i zawodów sportowych.  Stowarzyszenie prowadzi, we współpracy ze Stajnią Turzyn, sekcję jeździecką. 

Działalność Stowarzyszenia Edukacji Ekologicznej i Łowieckiej „Dąb” jest skierowana jest do całego społeczeństwa regionu, w tym do myśliwych, leśników, nauczycieli, młodzieży szkolnej i akademickiej, młodych adeptów łowiectwa, miłośników koni i wędkarstwa. 

Jeśli jesteś zainteresowany działalnością Stowarzyszenia skontaktuj się z nami, email: info@muzeumturzyn.pl.

MT_Stowarzysz_GM206_RGB.jpg

Pokaz ujeżdżenia w czasie otwarcia Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie.

Wspieranie Muzeum i Stowarzyszenia

Sympatycy naszej działalności mogą wesprzeć Stowarzyszenia Edukacji Ekologicznej i Łowieckiej, w tym działalność i rozwój Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie, wpłacając 1% podatku w ramach rozliczeń z US.  Stowarzyszenie, oraz Muzeum, jako organizacja pożytku publicznego, działa i rozwija się dzięki między innymi Państwa wsparciu. 

LOGO SEE kopia.gif

Nasze dane:

Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Łowieckiej „Dąb”

KRS: 0000464042

NIP: 5581861254

REGON: 341435857

Nr konta bankowego;

66 8166 0009 2001 0004 2882 0001

W razie pytań zapraszamy do kontaktu,

email: info@muzeumturzyn.pl

tel: 502 576 245

Stowarz Wspieranie Muzeum
bottom of page